Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

POTRAVINY - výukový program

9788072253272Kód:
9788072253272EAN:
978-80-7225-327-2ISBN:

MONTANEX, a.s.

Výrobce:
549  / ksBěžně s DPH:
136  / ksCena bez DPH:
150  / ksCena s DPH:
Ušetříte: 399  / ks (72,7%)
Množství:
ks
POTRAVINY - výukový program

Popis: POTRAVINY - výukový program

Pedagog seznámí žáky s celým obrázkovým souborem, vysvětlí vzájemné souvislosti a vztahy mezi činnostmi nebo produkty na obrázcích. Žáci získávají přehled o tom, jak potraviny, které každodenně potřebují vznikají, a také kolik lidské práce je potřeba k tomu, aby byly jednotlivé produkty vyrobeny. Současně tímto získávají představu o pracovních postupech při výrobě jednotlivých produktů. Součástí výukového programu je metodická příručka pro pedagogy, obsahující komentáře k jednotlivým obrázkům, pokyny a náměty jak postupovat při práci s výukovým programem. V úvodní části text uvádí rozdělení poživatin, potravin a pochutin podle původu, uvádí zásady správné výživy a jednotlivé látky, které jsou součástí potravin. Dále jsou v textu popsány vlastnosti, složení potravin z hlediska fyzioloie výživy a skupiny potravin, které se běžně vyskytují na domácím trhu. Závěr studijního textu se zabývá koloběhem vody, která je podstatou všeho živého.                                    
 

Ovládání výukového programu "POTRAVINY"

V levé části obrazovky se nachází menu, kde si můžete vybrat ze dvou režimů ovládání programu.

  1. Prezentace - v tomto režimu máte možnost prohlížet jednotlivé obrázky. Také můžete vybírat a zobrazovat jen kategorii obrázků, kterou si vyberete.(Např.: obilniny, ovoce, ryby aj.) K listování mezi obrázky stačí použít myš a tlačítka, která jsou umístěná uprostřed aplikace. Pokud si v textovém políčku nastavíte čas, po kterém se budou obrázky automaticky přepínat (čas je v sekundách) a zmáčknete tlačítko "Spustit prezentaci", obrázky se vám budou automaticky přepínat. Uživatel má možnost kdykoli prezentaci zastavit a nechat obrázek na obrazovce libovolně dlouho. Kliknutí na obrázek domečku vás vrátí na začátek programu.
  2. Úkoly - v tomto režimu máte možnost provádět čtyři typy úloh, které jsou k dispozici, a to: Co zde patří, Co zde nepatří, Z čeho se co vyrábí a Jak se co vyrábí. Po výběru typu úloh se zobrazí v levém menu seznam úkolů a uživatel má možnost výběru některého úkolu. Po kliknutí se na ploše zobrazí skupina 5-6 obrázků. Kliknutí kurzorem na jednotlivé obrázky se pak uživatel dozví, zda obrázek do daného typu úkolů patří nebo né. (Myška potvrzuje kývnutím hlavy správnost odpovědi na danou otázku)

Ukázka z programu:
 


 


  


   
 

 

 


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody

FastCentrik

e-shop, internetový obchod,tvorba e-shopu
JazykaRec.cz - pedagogické,logopedické, didaktické pomůcky, knihy pro práci s dětmi, pro rozvíjení osobnosti dítěte. tel.: 599 505 511

JavaScript musí být povolen