Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Strategie uplatňované v edukaci žáků s poruchami autistického spektra

9788072254361Kód:
9788072254361EAN:

MONTANEX, a.s.

Výrobce:
149  / ksBěžně s DPH:
118  / ksCena bez DPH:
130  / ksCena s DPH:
Ušetříte: 19  / ks (12,8%)
Množství:
ks
Strategie uplatňované v edukaci žáků s poruchami autistického spektra

Popis: Strategie uplatňované v edukaci žáků s poruchami autistického spektra

Tento metodický materiál je věnován poznatkům, radám a doporučením důležitým pro výchovu a vzdělávání dětí, žáků a studentů s poruchou autistického spektra. Vzhledem k obsáhlosti tématu není záměrem této publikace poskytnout vyčerpávající přehled speciálně-pedagogických metod a přístupů k žákům s autismem. Cílem je nabídnout pedagogickým pracovníkům takové postupy, které budou moci využít při své náročné každodenní práci. V úvodních kapitolách metodiky jsou popsány speciální vzdělávací potřeby žáků s PAS, následuje popis podmínek inkluzivního vzdělávání a to od nutnosti úprav organizace vzdělávání, prostorové a materiální předpoklady až po nezbytné personální a sociální zajištění. V dalších kapitolách jsou popsány zásady nutné pro nácviky sociálních a komunikačních dovedností a základní principy strukturovaného učení, které je u žáků s poruchou autistického spektra v praxi využíváno. Většina dětí s autismem, vzhledem k deficitům vyplývajícím z autistické triády, trpí ve větší či menší míře problémy v chování. Více než polovina z nich dokonce tak závažnými, že vyžadují využití různých strategií k jejich eliminaci. Popisem a praktickým využitím těchto strategií se věnuje závěrečná kapitola tohoto metodického materiálu.

RECENZE
prof. PhDr. Marie Vítková, CSc.
Publikace obsahuje 3 kapitoly, členěné do subkapitol, týkající se žáků s poruchami autistického spektra (PAS). Všechny kapitoly jsou zpracovány věcně i formálně správně, citace jsou v normě. Celý text je doprovázen řadou obrázků a tabulek. I přes svou nepopiratelnou vědeckou hodnotu je napsán čtivě a srozumitelně pro učitele uvedeného okruhu žáků s PAS.

KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody

FastCentrik

e-shop, internetový obchod,tvorba e-shopu
JazykaRec.cz - pedagogické,logopedické, didaktické pomůcky, knihy pro práci s dětmi, pro rozvíjení osobnosti dítěte. tel.: 599 505 511

JavaScript musí být povolen